Data wydarzenia: 27-2-2009

HEARTBEAT - strictly roots 

Miejsce: Archiwum (Lublin, ul.Akademicka 4)

Kiedy: 2009-02-27
Start: 20:00
Wjazd: 5zł
Opis:

Irie Sound System....najgorszy sound system w mieście….najbardziej przestarzałe selekcje….strictly roots w najlepszym wydaniu:) Zagrają : Rmx, Ziemniak, Troll, Cafu Twój Szef!! .

 
 

Czarna Mamba...dziewięcioro muzykantów przygrywających dźwięki spod znaku reggae. Rootsowa pulsacja, piękny głos Lady Dębowej i energetyczne trąby to recepta na pozytywne ukąszenie riddimem.

Początki zespołu to rok 2005, od 2008 roku zespół tworzą: Aga Dębska - wokal, Marysia Korycińska - sax alt, wokal, Mateusz Misiek Wdowski - puzon, Przemek Dyś - trąbka, Krzysiek Ulrich - gitara, wokal, Rafał Dżungla Maciejewski - gitara, wokal, Karol Chomik - bas, Jarek King Jelczman Dyś - perkusja, Mikołaj Szpunar - instrumenty. perkusyjne.

Na początku 2009 roku światło dzienne ujrzała epka zespołu – „Spoczyn”.

Oficjalna strona zespołu: www.czarnamamba.art.pl

 
 

Comeyah to świdnicko-lubelski kolektyw założony przez Damiana „Syjona” Skoczylasa - śpiewającego gitarzystę i Łukasza „Gabriela” Poździka, również grającego na gitarze i śpiewającego w chórkach. W skład zespołu wchodzą także grający na perkusji Jarek „Dysio” Dyś, basista Tomek „Ricky” Klisz, klawiszowiec Grzegorz „Magnificat” i gitarzysta rytmiczny Grzesiek „Luzik” Huzarek. W takim właśnie składzie, który ukształtował się wiosną ubiegłego roku, zespół przygotował kilkanaście utworów wśród których znajdują się zarówno autorskie numery, jak również znane i uznane riddimy.

Muzyka grana przez Comeyah to melodyjne, ale także energetyczne roots reggae, z mocnym i wyrazistym pulsem sekcji rytmicznej. Niewątpliwym atutem muzycznej propozycji grupy są niebanalne teksty Damiana Skoczylasa, których tematyka często wykracza poza klasyczny zestaw pojęć i problemów najczęściej spotykanych w twórczości trójkolorowych artystów.

17 lutego 2009 roku, w ciągu jednego dnia, zespół w świdnickim pubie „Analog” nagrał materiał demo. Metodą „na setkę” zarejestrowano 7 utworów, które po mistrzowsku zrealizował Bhakti – znakomity basista i dubmaster, znany z takich formacji jak Natura, Bakszysz czy Duberman.

Ponieważ do tej pory formacja zaprezentowała się zaledwie kilka razy na scenie, skupiając się przede wszystkim na próbach i pracy nad przygotowaniem materiału muzycznego, Comeyah ma zamiar skupić się obecnie na intensywnej działalności koncertowej.

Więcej wiadomości o zespole można znaleźć wchodząc na stronę: www.myspace.com/comeyah