Data wydarzenia: 1-1-2008

W kwietniu Stereo Stock rusza do Wrocławia! Gwiazdą trzeciej odsłony imprezy będzie Femi B, DJ i producent z Wielkiej Brytanii.

Femi B aka Femi Awoniyi to jedna z bardziej utytułowanych postaci na scenie klubowej – za gramofonami od niemal 20 lat. Karierę zaczynał pod koniec lat 80. Od początku zafascynowany brzmieniami house, pozostał wierny gatunkowi do dziś.

 

 

Jego pierwsze nagrania ukazały się już w 1991 roku – wtedy to zdobył dużą popularność nagraniami „Drop The Funk” czy „Love Is A Fire”. Współtworzył razem z Mr. C - DJ-em i wokalistą legendarnej grupy The Shamen (nagranie „Coming Hardcore/ Bass Bureau”), a także z Bookerem T – kompozycję „Kings of Surface”.

 

Jest rezydentem renomowanych londyńskich klubów, m.in. The End, dla którego nagrał specjalną kompilację oraz Heaven. Regularnie występuje też w Zap Club w Brighton.

 

Na początku lat 90. można go było usłyszeć w pirackich rozgłośniach radiowych, później pojawiał się też na antenie Kiss FM, Ministry of Sound Radio czy BBC Radio 1 – na falach tej najpopularniejszej brytyjskiej rozgłośni wyemitowano także jego Essential Mix.

 
 

Cykl imprez Stereo Stock z taneczną muzyką elektroniczną powstał z inicjatywy najbardziej rozpoznawalnej marki brendy na świecie. Stereo Stock proponuje najbardziej modne i taneczne brzmienia. Prezentuje nowe trendy np. nowy sposób na Stocka 84 ze Spritem oraz artystów, którzy kreują obecną scenę klubową na świecie.

 
Sereo Stock 25. 04.2009 (sobota)
Novocaina - Wrocław
FEMI B  (UK)

LAST ROBOTS (bert & igor/vinyl/w-wa)

Start: 21.00