Data wydarzenia: 17-10-2009

Po letniej przerwie czas odsłonę kolejnej edycji DIE WUNDERWAFFE 303! Ekipa BREAK THE SYSTEM rozpoczyna cykl imprez z dawką prawdziwego, energicznego techno w klubie Archiwum. Na dobry start, na dwóch scenach wystąpią trzej goście. Na głównej scenie, gdzie usłyszymy sporo kawałków acid techno, uk hard techno, punding techno, czy też hard house i hard nrg wystąpią dwaj żołnierze polskiej sceny techno: Pako oraz R-mix ze znanej i cenionej ekipy ACID ORANGE CREW. Nie zabraknie tu wsparcia lokalnych wyjadaczy mocnych brzmień w składzie: Furiano, Infekta, Vinkla oraz Mola. Na drugiej scenie królować będą dźwięki breakbeat oraz drum'n'bass, ale pojawi się również takie gatunki muzyczne jak minimal oraz house. Gościem specjalnym będzie b-Art związany z rzeszowskim kolektywem arytmia. Lokalnym wsparciem służyć będą: Corban, Hosh oraz SoundCrash. Zapraszamy!

DIE WUNDERWAFFE 303 V5 (17.10.2009)
Miejsce :: Klub Archiwum, ul. Akademicka 4 Lublin
Start :: 21:00, Bilet :: 10 pln

MAIN STAGE
(acid techno, uk hard techno, hard nrg):
R-Mix (Acid Orange Crew / Gdynia)
Pako (Acid Orange Crew / Gdynia)
Furiano (Global Community / Lublin)
Infekt (Holera / Lublin)
Vinkiel (Break The System / Lublin)
Mole (Break The System / Lublin)

SECOND STAGE
(breakbeat, drum&Bass, minimal, house):
b-Art (arytmia.org / Rzeszow)
Corban (Equinox Project / Lublin)
Hosh (Sen-C Rollers Kru / Lublin)
SoundCrash (Styl podmiejski / Lublin)

BIOGRAFIE:

R-Mix
R-Mix początki przygody z płytami winylowymi datuje na rok 1996. Wówczas to, pod szyldem TSOG, zgłębiał tajniki sztuki DJ'skiej oraz poznania muzyki samej w sobie. Od samego początku ukierunkował się w stronę mocnego, bezkompromisowego beatu. Swoje umiejętności miał możliwość zaprezentowania już w 1997 roku, w sopockim Sfinksie, z którym jest silnie związany po dzień dzisiejszy. W tamtym czasie grywał w większości trójmiejskich klubów. Rok 2000 okazał się być przełomowym. Założył kolektyw Acid Orange, a także wyjechał do Wielkiej Brytanii na dłuższy okres. Pobyt na obczyźnie miał zasadniczy wpływ na postrzeganie muzyki i sceny, z którą się identyfikuje do dziś. Poznał tam odpowiednie osoby, które umożliwiły mu zaprezentowanie się na słynnych "free parties", nagłaśnianych przez legendarne sound systemy. Po powrocie do kraju, nastąpiła eskalacja, dzięki której Acid Orange Crew to towar uznanej marki, rozpoznawalny na krajowej scenie. Sety R-mix'a charakteryzują się dużą dynamiką i precyzją, słyszalny jest w nich wpływ londyńskiego undergroundu. Ściśle współpracuje ze Stay Up Forever Collective, zajmując się booking'iem ich artystów na terenie całego kraju. Nuclear Sfinks Zone czy Technological, to znane cykle imprez, organizowane przez Acid Orange Crew, cieszące się dużą popularnością. W lipcu 2004 roku współtworzył Festiwal Pure Underground, na którym stawiła się ścisła światowa czołówka acid techno, a także czołowi przedstawiciele krajowej sceny.


Pako
Jego podróż wraz z falą muzyczną zaczęła się w latach 90-tych, kiedy klimaty i fascynacja muzyką elektroniczną pochłaniała go do reszty. Wtedy też natrafił na nielegalną i owianą tajemnicą imprezę w podziemiach starej fabryki - i tak się zaczęło. Początkowo był zagorzałym imprezowiczem, ale kiedy tylko nadarzyła się okazja, stanął za konsolą CD i tak popłynęły pierwsze dźwięki. W niedługim czasie narodziła się perspektywa zagrania z płyt vinylowych, co było dla niego odnalezieniem podstawy, która w jego interpretacji: stała się - jest i pozostanie - magia muzyki Techno. Pozostało tak do czasów obecnych. Czasami jednak nachodzą go myśli - dlaczego tak wszystko się pozmieniało – zarówno style muzyczne jak i klimaty? Zdecydowanie chciałby pozostać w tamtych czasach, gdzie muzyka elektroniczna była inspiracją życia – a nie komercyjną modą. Obecnie DJ Pako gra muzykę z ramienia techno – Acid, Trance, Hard Techno, Punding Techno. Stara się nie ograniczać w brzmieniach, aby nie być zaszufladkowanym w jednym z gatunków muzyki elektronicznej. Eksperymentuje i łączy różne style muzyczne. Zbiera także stare vinyle z muzyką z przekroju lat 1990 – 2000. Uważa on bowiem, że można z biegiem czasu uświadamiać młode pokolenie, że nie zawsze muzyka techniczna brzmiała – tak jak w obecnych czasach, gdzie generowanie dźwięków ze zwykłego PC jest standardem. Od 2000 roku założył kolektyw Acid Orange Crew. Jest to agencja, która zajmuje się organizacją i promowaniem imprez Acid Techno pod nazwą „ Technological ” i „ Nuclear ”, na których grają gwiazdy z UK oraz Polski. Grał on w wielu miastach Polski, jak np. Gdynia (Mandragora, Mojave, Cube, Mefisto, Pub Piwnica), Sopot (Sfinks, Enzym, Pomarańczarnia, Paradox, Klubowa, Galaxy), Gdańsk (GGOG, Forty, Metro, Deeper, Uśmiech, Rewa), Lublin (Graffiti, Hades, RedDembówka, Cotton Club, No.1), Wrocław (Wagon), Szczecin (Neuron, Crossed), Warszawa (Grota) itp. Występował on również na festiwalach, jak np. Pure Underground Party 2004.


b-Art
b-Art – to młody dj z ekipy arytmia.org a także promotor muzyki elektronicznej i organizator imprez. W swoim życiu próbował wielu instrumentów i współtworzył ekipy grające rock, hard core oraz reggae. W roku 2004 zafascynowany muzyką drum’n’bass postanawia zagłębić się w tajniki miksowania z czarnych płyt. Następne wakacje spędza w USA i tam odkłada pieniądze na pierwszy sprzęt. Początkowo jego sety osadzone są głownie w klimacie dnb. Następnie, b-Art promuje mało jeszcze znamy w regionie breakbeat. Rok 2007 przynosi fascynacje muzyką minimal i tech-house, co można usłyszeć w setach b-Arta. Od 2006 roku rezyduje w rzeszowskich klubach takich jak Alchemia, Index, Piano, Pod Palma, Trygon. Miał także przyjemność prezentować swoje sety m.in w Senergi, Fridays, So bar - (Jersey UK), Roentgen - (Kraków), Mandragora - (Gdynia), Vavavoom - (Zakopane), Archiwum - (Lublin), Hades, Olimp, Kino Pub - (Sanok), Studio 21 (Jaroslaw), Opera, Milenium, Sema4, Domino - (Lancut).